Zdroj: http://www.draci.net/jihlava-2014-zhodnoceni.a141.html  •  Vydáno: 20.5.2014 23:28  •  Autor: PeVal

Jihlava 2014 – zhodnocení

Jihlava 2014 Zpráva z našeho šestého jihlavského srazu. Větru a deště dosti, jen zájemců minimálně ...

Kluci v akci Foto: Jana Kodysová

Letošní sraz byl značnou měrou poznamenán chladným deštivým počasím, které převládalo skoro celý týden a v sobotu se nijak zvlášť nezměnilo. Bylo chladno, větrno a přeháňky. Naštěstí to některé odolné jedince neodradilo a přijeli si jak zalétat, tak i jen podívat.

Hned od začátku přijela celá rodinka z Jihlavy jako diváci a zájemci o vyzkoušení draků. A i přes počáteční déšť si tatínek zkusil zalétat s cvičným dvoušňůrovým třímetrovým tažným drakem a pak si i s maminkou vyzkoušeli létání se čtyřšňůrovým dvoumetrovým kitem. Dítě v kočárku se snažilo létat s mým jednošňůrovým mini drakem, ale pak bylo raději uloženo do auta, aby nemoklo a nezmrzalo.

Měl jsem obavy, že už nikdo jiný nepřijede, ale chvíli po Jihlavácích dorazil Michal 47 (Pelhřimov) s bubu323 (Votice) se svými akrobatickými draky. Po vřelých uvítáních je hned vybalili a vyrazili na plac předvádět své umění. A jako obvykle se bylo na co dívat ;-)

Nakonec přijeli i kamarádi z Brněnska. I oni vytáhli své akrobatické draky. Jedna si na draka přidělala stuhu a začala s její pomocí vykružovat na obloze různé obrazce. Druhý chvíli létal se svým drakem a pak nespokojen šel k Michalovi47 na výzvědy jak správně létat triky. Po příkladných ukázkách si půjčil jednoho z Michalových draků a zkoušel nabyté vědomosti převést do praxe. Což se mu i více méně dařilo.

Před polednem se na nás přijel podívat náš dlouholetý divák, modelář s Jihlavy a také místo pana Jíry, za námi přijela slečna Kodysová. Udělala řadu fotek, zkusila si zalétat s drakem a pohovořila s účastníky. Pak o tom všem napsala pěkný článek do Jihlavského deníku.

Okolo poledne bylo některým již zima a tak vyrazili do místního BumbejBaru na čaj. Ostatní byli odolnější, do baru nevyrazili, ale sešli se nad Michalovými draky a začali diskutovat o jejich stavbě. Co to vše obnáší, jak je to či není výhodné oproti kupovaným drakům apod.

Pak jsme ještě i přes nepříznivé povětrnostní podmínky létali a po 14 hod. jsme to pomalu rozpustili a vyrazili k domovům.

Se všemi účastníky, odolnými to letci, jsme se domluvili, že na podzim přijedou opět na drakiádu do Bořitova.

A příští rok uvidíme ...