Zdroj: http://www.draci.net/brno-slatina-stare-letiste.a9.html  •  Vydáno: 25.8.2009 9:45  •  Autor: PeVal

Brno - Slatina - staré letiště

Brno - Slatina - staré letiště - popis a mapa

Tato plocha je již zastavěná a nedá se použít.

Staré letiště Brno-Slatina je rovná travnatá plocha, která bývá v letních obdobích sečená. V jedné části je vytvořená plocha pro letecké modeláře. Pro kiting je využívaná část ležící dál směrem od středu města. V současné době se tato plocha pomalu zastavuje průmyslovými objekty.

Vzhledem k travnatému povrchu je místo ideální pro buggykiting a skiting. Pro kitegroundboarding je využitelná jen část polní cesty přes letiště nebo plocha leteckých modelářů. V zimním období je plocha plně využitelná pro všechny druhy zimních verzí kitingu.

Popis cesty

Při cestě po dálnici ze směru od Prahy nebo Olomouce, je nejlepší sjet z dálnice na Exit 201 - Brno-Slatina. Po sjezdu zahnout vlevo pod dálnici směrem do centra. Pak pokračujete rovně. Projedete jednu světelnou křižovatku. Na druhé světelné křižovatce, zahnete vlevo a přejedete přes trať. Jak bude přejíždět po mostě přes trať, tak po pravé straně je vidět plocha letiště. Po sjezdu z mostu zahnete na polní cestu na letiště a po ploše letiště přijedete na místo.

Při cestě od Svitav je nejlepší jet po okruhu přes Husovice, Židenice. Jakmile přejedete dálniční přivaděč uvidíte před sebou po levé straně AAA Auto. Zde zahnete vlevo a sjedete z okruhu. Projedete okolo AAA Auto a na další křižovatce (světelné) zahnete vpravo směrem na Slatinu (Vyškov, Olomouc), ven z města. Na následující světelné křižovatce zahnete vpravo, směrem na Tuřany. Asi po 300 m zahnete vlevo podél nové haly. Vpravo je heliport. A pak po polní cestě se po ploše letiště přijedete na místo.

Souřadnice:
 délka 16o39´46"
 šířka 49o10´39"

 

Mapa na Seznamu

 

Brno - Slatina - mapa širšího okolí
Brno - Slatina - mapa s nákresem cesty

Kurzy powerkitingu v Brně-Slatině pořádáme obvykle v sobotu a v neděli. Po domluvě i v jiné dny.