DRACI.NET KITECENTRUM.CZ AIKON s.r.o.
 
Kategorie: TAŽNÍ DRACI

Aikon Panther

Tažný drak pro jezdce všech kategorií. Od začátečníků až po zkušené kitery.

logo AIKON PANTHER

Drak (kite) PANTHER

  • je vyroben v ČR
  • vyhrál 1. mistrovství ČR v buggykitingu
  • letové vlastnosti jsou zoptimalizovány právě pro povětrnostní podmínky ve vnitrozemí
  • vynikající stabilita při otáčkách - nedochází ke snížení rychlosti
  • velmi snadné ovládání jak ručkami tak i hrazdou
  • nabízí vysokou stabilitu, výkon, velký větrný rozsah
  • výhodou je optimalizace výkonu přitáhnutím či povolením brzd v závislosti na síle větru
  • zesílení náběžné i odtokové hrany speciální lemovkou

Drak (kite) PANTHER v sobě úspěšně skloubil nejnovější poznatky z oblasti moderních hitech materiálů, využití matematických modelů a dlouholetých zkušeností a vědomostí z oblastí aerodynamiky, konstrukce a zpracování rogal, větroňů, padáků a draků spolu s tvůrčím přístupem a velmi kvalitním zpracováním v podání šikovných českých a moravských ručiček.

Použití

PANTHER je určen jak pro úplné začátečníky tak i pro pokročilé a zkušené jezdce. Jak se projevilo na 1. mistrovství ČR v buggykitingu je PANTHER ideální drak do podmínek v ČR. Za větrných podmínek (1 m/s) kdy ostatní draci leželi na zemi létal, když se ostatní zvedli ze země (2-3 m/s) tak již tahal kitera na buggy a když přifouklo (>3 m/s) tak všem ujížděl. Tato jeho skvělá vlastnost se projeví i při jeho využití při jízdě na MTB (mountainboardu) [ATB (all terain boardu)] - mountainboardingu, na travních lyžích - grass-ski-kitingu, skitingu nebo na terénních bruslích, na asfaltu či betonu i na kolečkových bruslích, inlajnech či skateboardu. V zimě je rovněž vynikající pro backcountry snowkiting - jízdě na lyžích, na SNB (snowboardu), na ledě na bruslích. V silnějším větru a za použití trimu na brzdách na hrazdě se lze s tímto drakem dostat i do vzduchu při kontrolovaném skoku. Pro kiteboarding, tj. jízdu na vodě ho nedoporučujeme.

Technické parametry

Použitá látka je kvalitní ripstop nylon s polyuretanovým dvojím zátěrem o max. hmotnosti 45g.m2, s nulovou propustností tj. 0 dm3/m2/s, pevnost v tahu 400 N a tažnost max. 30. Drak (kite) PANTHER je ušit dvojitým stehem, který je silnější a více trvanlivý než jednoduché šití zejména v případě, kdy je drak vystaven velkému namáhání. Ať už, když draka táhnete po zemi, ale hlavně při jeho plném výkonu při tahu či při případném pádu. Vysokopevnostní polyesterové nitě AMANN užívané pro šití jsou rovněž odolné i proti UV záření, a tím přispívají k délce životnosti. Kontrolovaný je každý šev, pohledová přesnost barevného schéma, vnitřní švy i výztuhy. Přípojná poutka jsou zašitá hluboko do výztuhy v oblasti žeber, což znamená, že tah se rozloží na větší oblast materiálu a tak se redukuje případné roztahování a stárnutí látky. Nejvíce namáhané náběžné a odtoková hrana jsou lemovány speciální tuhou lemovkou dodávající potřebnou konstrukční tuhost, čistý a účinný profil křídla a absolutně nulovou roztažnost. Na vývaz jsou použity šňůry Dyneema s opletem PES-Trevíra. Šňůry jsou nastřiženy, předepnuty, převlečeny a bezpečně zašity se 100% přesností. Počet a délka šňůr vývazu je spočítán s ohledem na optimalizaci profilu draka a přitom minimalizování jejich počtu. Čím méně šňůr, tím lepší letové vlastnosti draka. Toto se u tohoto draka nadmíru povedlo i s ohledem na minimalizaci hmotnosti draka, což se velmi výrazně projevilo při letových vlastnostech PANTHERa.

Ovládání

Řídící šňůry jsou tenké avšak velmi pevné z materiálu DYNEEMA s polyuretanovým barevným potahem.

K ovládání draka je možno použít jak ručky (ovládací tyčky; handels) tak i uhlíkovou hrazdu (karbon bar).

AIKON ručky jsou vyrobeny z kvalitního duralu, příjemného pěnového potahu a vysoce pevnostní 400kg DYNEEMA šnůr. K brzdám je vhodné připojit bezpečnostní systém na zápěstí ruky (kite killer).

AIKON hrazda je vyrobena z lehkého avšak vysoce pevného uhlíku, s pěnovým potahem a vysoce pevnostními 400kg DYNEEMA šňůrami, speciálně vyvinutým bezpečnostním systémem na odpojení draka v případě nebezpečí a s trimem na brzdících šňůrách pro plynulou regulaci tažné síly draka


PANTHERje dodáván bez vybavení. Bar nebo řidičky a šňůry je nutbé si doobjednat. Všechny velikosti kitu PANTHER obsahují:

  • kite
  • plátěný pytel

Ke kitu je nutné doplnit volitelné vybavení - ručky nebo hrazdu a šňůry (200/50 kg dyneema). Ovládací šňůry mají barevné označení pro pohodlnou identifikaci a štítky velice zjednodušují správné připojení.


Tabulka nejvhodnějšího použití draka PANTHER dle váhy a síly větru

drak m/s 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 m/s
PANTHER 42 50 kg                     50 kg
75 kg                     75 kg
100 kg                     100 kg
PANTHER 54 50 kg                     50 kg
75 kg                     75 kg
100 kg                     100 kg
PANTHER 63 50 kg                     50 kg
75 kg                     75 kg
100 kg                     100 kg

Vysvětlivky:

  nebezpečná zóna použití   nejlepší zóna použití   spodní zóna použití

 


Chcete si draka koupit?

Tohoto draka můžete zakoupit buď přímo v našem internetovém obchodu KiteCentrum nebo si jej můžete objednat přes náš kontaktní formulář nebo přímo v našem kamenném obchodě.

KiteCentrum - obchod s draky a příslušenstvím na internetu
Strana:  1 2   další »

 

drak AIKON PANTHER

Doporučte: icon email Pošli článek Linkuj Jaggni to ! Přidej na topčlánky.cz Pridat.eu pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Uložte si: Clip to Evernote