DRACI.NET KITECENTRUM.CZ AIKON s.r.o.
 
Kategorie: AKCE

Drakiáda BOŘITOV 2011

Drakiáda Bořitov 2011 Informace o průběhu drakiády.

Letošní drakiáda se konala o čtrnáct dnů dřív než minulý rok a to v neděli 25.9.2011 a na počasí to bylo poznat. Opět nám vyšlo, ale hlavně bylo krásně slunečno a teplo. Z počátku to vypadalo, že se s draky budeme jen opalovat a ti snaživí a akční je svým usilovným během dostanou do vzduchu. Ale nakonec se přece jen můj jmenovec nahoře (pro neznalé Sv.Petr) ustrnul a začalo příjemně foukat. Je pravdou, že vítr byl trochu poryvový a občas ten poryv přišel z nečekaného směru, ale letcům ani drakům to až tak nevadilo.

Ač drakiáda začínala o hodinu později, tak stejně většina návštěvníků se začala trousit až tak po poledni. Asi budeme příští rok, začínat až ve 13 hod. a soutěže ve 14. hod. Letos jsme také místo létání posunuli až na horní konec letiště, aby letci měli více místa na předvádění svých vznášedel a případné jejich starty a přistání a také se tak nezamotávali navzájem.

Letos bylo více návštěvníků jako minulé roky, letců s jednošňůrovými draky bylo hodně - v jednu chvíli jsem napočítal přes 60 draků na nebi. Ale bylo překvapivě málo těch s akrobatickými. Byla škoda, že kluci s akrobaty z Čech nepřijeli, aby předvedli své umění, ač to na posledním srazu v Jihlavě slibovali. Tím zde s akrobatickými draky, z těch zkušenějších, létali jen tři kluci a pak několik začátečníků.

Situaci s jednošňůrovými draky skvěle doplnil pan Taneček, který přivezl celou svou letku vlastnoručně ušitých draků a mimo jiné vypustil i svou 16 m chobotnici s piraňou v závěsu (ta zde měla svoji leteckou premiéru) ;-)

Ukázali se také někteří s tažnými powerkitovými draky, ale opět jich bylo málo a nikdo z nich se nesvezl. Jen si tak poletovali a ti s většími draky i trochu povlávali ve větru.

Jako obvykle proběhly soutěže, ale protože bylo málo zájemců, některé kategorie jsme sloučili. Výsledky soutěží:

Drakiáda Bořitov 2011 Drakiáda Bořitov 2011

Jednošňůrový draci

Děti do 6 roků

 1. Rudolf Tomáš (Blansko)
 2. Cinková Markétka (Brno)
 3. Schnirch Ríša (Blansko)

1-5 roč. školy

 1. Cinková Magdaléna (Brno)
 2. Cink Jáchym (Brno)
 3. Řehořsková Alena (Bořitov)
Drakiáda Bořitov 2011 Drakiáda Bořitov 2011

6-9 roč školy

 1. Hanáková Hana (Brno)
 2. Zapalač Matěj (Boskovice)
 3. Hajnová Barbora (Brno)

15- 99 let

 1. Tanaček Ivan (Újezd u Černé Hory)
 2. Cink Filip (Brno)
 3. Trojancová Jana (Petrov)

Drakiáda Bořitov 2011

Říditelní akrobatičtí draci

Dvoulaní drací do 18 let

 1. Hanák Jan (Brno)

Dvoulaní drací 18-99 let

 1. Pištěk Ondřej (Brno)

Freestyle létání

 1. Franc Martin (Velin u Kolína)

Drakiáda byla poznamenána nedostatkem financí. Protože v tomto roce docházelo u firem k velkému šetření, nepodařilo se získat finanční ani materiální sponzorské dary, mimo čtyř balení malých lahví s nealkem pro děti od pivovaru v Černé Hoře. Tím byla poznamenána nabídka cen pro účastníky soutěží a hlavně pak celkové zázemí (chyběli přenosné toalety, které byly v minulých letech a zůstala jen ta v budově letiště). Také občerstvení vázlo. Ač svou účast přislíbilo několik stánkařů (jídlo, pití, perníčky, cukrová vata ...), tak nakonec přijel jediný s pitím (pivo, kofola). Ze slíbených atrakcí nakonec dorazil, již skoro věrný E.ON se svým Rodinným fotbálkem a dalšími akcemi.

Na našem stánku bylo na prodej spoustu draků různého provedení a složitosti. Zájemci se mohli podívat na různé typy draků a vyzkoušet ve vzduchu, případně klást zvídavé otázky z dračí teorie, ale i praxe. Malé děti si vlastníma rukama mohli složit malého dráčka z jednoho listu papíru a vyzkoušet si ho ve vzduchu.

Myslím, že drakiáda byla úspěšná. Vítr foukal jak měl a draci létaly i když v menším počtu. Návštěvníci i účastníci, mladí i starší, si odnesli spousty zkušeností, rad a příjemných zážitků. Těšíme se na Vás na příští akci, což bude příští rok pravděpodobně již začátkem září.

Drakiáda Bořitov 2011 Drakiáda Bořitov 2011 Drakiáda Bořitov 2011 Drakiáda Bořitov 2011 Drakiáda Bořitov 2011

Všeobecné informace o drakiádě

Více obrázků najdete v galerii.


Doporučte: icon email Pošli článek Linkuj Jaggni to ! Přidej na topčlánky.cz Pridat.eu pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Uložte si: Clip to Evernote

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nové nelze přidávat.

, jo! odpovědět

Pěkný! 4 10

, Drakiáda odpovědět

Letos jsme byli na Vaší drakiádě - prý 17. ročník (raději nechci vědět jak vypadali ty předcházející) organizace špatná, žádné občerstvení (a to tam byli děti s rodiči celý den), žádné WC. Snad se to příště zlepší. 5

icon odpověděl(a)

Vážený, kdybyste se zeptal pořadatelů, tak byste se dověděl, že toaleta je v budově letiště. Co se týče občerstvení, v tomto případě jídla, tak to moc nejsme schopni ovlivnit. Byly domluveny dva stánky, ale ani jeden nakonec nepřijel.
Na minulých drakiádách, protože se podařilo získat peníze od sponzorů, byly přenosné WC budky. Letos nám nikdo nic nechtěl dát, takže jsme vše financovali z vlastních kapes.
Na druhou stranu, když si stěžujete na nevybavenost, by mne zajímalo, kolik jste přispěl na dobrovolném vstupném ;-)