DRACI.NET KITECENTRUM.CZ AIKON s.r.o.
 
Kategorie: AKCE

Drakiáda BOŘITOV 2012

Drakiáda Bořitov 2012 Informace o průběhu drakiády ...

Tak jsme letošní drakiádu posunuli ještě víc než minulou a to na začátek září – 8.9.2012. Počasí to ocenilo tím, že nám opět vyšlo. Bylo slunečno s občasnými mraky, aby si fotografové mohli spolu s dráčky nafotit i malebné obláčky. Dopoledne skoro nefoukalo, ale pak se vítr začal zvedat, ale byl hodně poryvový a často záludně měnil směr. Takže občas se stalo, že nám skoro všichni draci namísto letu do výšek prostě zalehli na zem.

Posunutí drakiády na horní konec letiště se rovněž vyplatilo. Jednošňůroví draci létali na horním koci a dvoušňůroví říditelní akrobatičtí draci zase na dolním konci. A jak někteří z letců s akrobaty říkali, foukal jim tam dole i lepší vítr.

Návštěvníků bylo méně jako v minulém roce, ale o to více přibylo draků. Odhadem jich bylo za ten den ve vzduchu okolo dvou stovek. Draci i jejich pouštěči se sjeli z celé republiky – zastoupen byl Zlín, Prostějov, Hradec Králové, Velim, Pelhřimov a další města., ale také přijeli drakiádníci ze spřáteleného drakiádního klubu z Rakouska. Borci z Prahy s jejich akrobatickými draky na východ opět nezavítali, ale to nevadilo, protože hlavním účastníkem akce byl náš nejlepší letec Michal, který na Moravě zlehka provětral své vlastnoručně stavěné akrobatické říditelné draky.

Pan Taneček zase přítomné sešlosti představil své dva nové draky a to velké rybičky Nemo, které si opět, jak je u něj již tradicí, ušil docela sám. Ovšem jeho krásný Nemo měl docela slušnou konkurenci ve velké bílé chobotnici, medvědovi a různých jiných rybách, které tady vypouštěli naši rakouští přátelé.

Nu a jako obvykle proběhly také soutěže, kterých se účastnilo ještě více drakiádníků než v roce předešlém. Překvapením byl malý Aleš Vrba, který se účastnil "Velké soutěže v ovládání dvoulanných akrobatických draků". Ač s drakem začal létat až tento den, zvládal už některé prvky velice dobře. Ve "Freestyle létání akrobatických draků" byli sice jen tři účastníci, kteří předváděli své umění za hodně nepříznivých podmínek – silný poryvový vítr, nárazy až 6-7 bft. Ale protože jsou to kluci šikovní, uběhali to vše bez ztráty draka, tenisek nebo zubů…

Výsledky soutěží:

Drakiáda Bořitov 2012 Drakiáda Bořitov 2012

Jednošňůrový draci

děti do 6 let s rodiči:

 1. Jakub Jelínek (Bořitov)
 2. Moris Geronsan (Hradec Králové)
 3. Vojtěch Šulc (Lysice)

1 – 5 ročník školy:

 1. Tomáš Bukáček (Brno)
 2. Adam Kubálek (Holešov)
 3. Drakiáda Bořitov 2012 Drakiáda Bořitov 2012
 4. Jan Jelínek (Bořitov)

6 – 9 ročník školy:

 1. Vojtěch Coufal (Brno)
 2. Anna Zvědělíková (Bořitov)
  Kateřina Hortová (Bořitov)
 3. Adarina Horňvá (Lhota u Rapotina)

od 15 let do 99 let:

 1. Merie Tanečková (Újezd u Černé Hory)
 2. Ivan Taneček (Újezd u Černé Hory)
 3. Drakiáda Bořitov 2012
 4. Josef Gersenson (Hradec Králové)

Soutěž o nejkrásnějšího draka:

 1. Milan Káňa (Holešov)

Říditelní akrobatičtí draci

Kategorie soutěž dvoj laních draků do 18 let:

 1. Aleš Vrba (Brno)

Kategorie soutěž dvoj laních draků od 15 let do 99 let:

Drakiáda Bořitov 2012
 1. Tomáš Vybíralík (Brno)
 2. Martina Horáková (Brno)
 3. Vaslav Veselý (Kouřim)

Kategorie "Freestyle létaní akrobatických draků" od 18 let:

 1. Michal Novák (Pelhřimov)
 2. Pavel Vrbka (Brno)
 3. Martin Franc (Velim u Kolína)

V 16 hod. proběhlo losování tomboly o zajímavé a hodnotné ceny, které poskytl pivovar Černá Hora, naše firma AIKON apod.

Protože si minule někteří návštěvníci naříkali, že nebylo k dispozici žádné občerstvení, tak jsme letos na akci zajistili stánek s čepovaným pivem a kolou, nabízel se také řízek s chlebem a okurkou, různé brambůrky a sušenky a nějaké další druhy nápojů, takže věřím, že v tomto směru byla pro žíznivé i mlsné situace o poznání lepší, i přesto, že jeden z domluvených stánků nedorazil. Zato však přijel i frajer méďa Bomber se svými brambůrkami a tyčinkami, které se svou ušatou asistentkou rozdávali návštěvníků zdarma!

Na našem stánku jsme návštěvníkům nabízeli mimo různé typy draků a taky nějaké to občerstvení. Malí návštěvníci měli zájem hlavně o jednošňůrové draky, ti větší se už poohlíželi po dvoušňůrových akrobatických říditelných dracích. Zájemci se mohli podívat na různé typy draků a vyzkoušet je ve vzduchu, případně nám klást zvídavé otázky z dračí teorie i praxe. Ten, komu nestačily teoretické odpovědi, tomu se dostalo i názorných praktických ukázek a zejména pak jasné demonstrace kvality nabízených kousků, že totiž úplně všichni naši draci perfektně létají ;-)

Podle mne byla letošní drakiáda i při, řekněme "komornější návštěvnosti" úspěšná. Vítr foukal a draci létali. A díky Rakušákům a některým novým účastníkům byli na obloze vidět zajímaví a nádherně barevní draci v hojném počtu a nevšedních tvarech. Všichni si určitě odnesli hromadu příjemných zážitků a zkušeností a někteří i nového draka. Na všechny fanoušky draků se těšíme na příští bořitovské drakiádě, která by asi měla být pro změnu zase spíše v polovině září. Snad se tak termínem nezkřížíme s jinými akcemi, jak se nám to nechtěně zdařilo letos.

Drakiáda Bořitov 2012 Drakiáda Bořitov 2012 Drakiáda Bořitov 2012 Drakiáda Bořitov 2012 Drakiáda Bořitov 2012

Všeobecné informace o drakiádě

Více obrázků najdete v galerii.


Doporučte: icon email Pošli článek Linkuj Jaggni to ! Přidej na topčlánky.cz Pridat.eu pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Uložte si: Clip to Evernote

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nové nelze přidávat.

, Drakiáda odpovědět

Tato drakiáda se opravdu povedla a vzhledem k tomu, že jsem vyhrála 2. místo byla ještě lepší. Doufám, že bude hezky i tento rok a že se budeme zase tolik bavit jako loni. 5