DRACI.NET KITECENTRUM.CZ AIKON s.r.o.
 
Kategorie: AKCE

Drakiáda BOŘITOV 2013

Drakiáda Bořitov 2013 Informace o průběhu drakiády ...

Drakiáda Bořitov 2013

Posunutí termínu drakiády o týden, na 14.9.2013, se nám příliš nevyplatilo, protože můj jmenovec, ten svatej tam nahoře, který šéfuje počasí, naši akci ignoroval. Před drakiádou se celou noc a ráno shora intenzívně zalévalo a ještě i dopoledne poprchalo. Což z příjezdové cesty vytvořilo děsivě blátivý koridor. Prostě všude, nad hlavou i pod nohama, bylo mokro. Štěstí, že na samotném letišti to tak moc znát nebylo. Vítr nebyl nic moc, ale během odpoledne se naštěstí tyto mizerné drakiádní podmínky začaly lepšit. Občas dokonce vykouklo i sluníčko a začalo nám foukat. Sice ze špatné strany, severozápadním směrem přes kopec Velký Chlum (kde jsou některé reliéfy S.Rolínka, např. Sousoší husitských bojovníků), ale i když byl z tohoto směru vítr trochu poryvový a turbulentní, byli jsme vlastně vděčni za jakékoliv foukání.

Začátek drakiády byl díky takto nevhodnému počasí dost rozpačitý. Byli jsme tam zprvu vlastně jen sami organizátoři a promotoři z rádia Krokodýl. Naštěstí po chvíli stepování a dodatečných modliteb ke svatému Petrovi, přijeli i první účastníci a to až z Prahy. A po těchto prvních vlaštovách se brzo objevily i další.

Protože zpočátku bylo málo návštěvníků a tím i málo dětí, sloučili jsme soutěže v podstatě jen do dvou. Jako první byla soutěž rádia Krokodýl o nejhezčího draka s logem Rádia Krokodýl. Ač se soutěže mohly účastnit všechny druhy draků, jak dělaní tak i kupovaní, tak k mému potěšení se jí zúčastnili převážně draci domácí výroby. Druhou soutěží byla soutěž všech přihlášených jednošňůrových draků a to jak dělaných tak kupovaných a soutěžilo se v jejich kráse a umění létání s nimi. Soutěž měla kategorie dle věku účastníků. Všem soutěžícím a hlavně vítězům, se tady omlouvám, že zde nemohu jejich velký úspěch zveřejnit, protože jsem si v tom návalu nadšení nezapsal jejich jména ;-)

Drakiáda Bořitov 2013 Drakiáda Bořitov 2013 Drakiáda Bořitov 2013 Drakiáda Bořitov 2013 Drakiáda Bořitov 2013

Soutěž v létání akrobatických draků neproběhla, protože nikdo z přítomných se takového závodu nechtěl účastnit. Někteří ze skromnosti, že nechtějí stále vyhrávat jako Karel Gott (Michal), jiní, proto, že si vyhrát netroufali. I když, pokud by se přihlásili, tak vzhledem k omezenému počtu účastníků, by skoro všichni stanuli na stupních vítězů.

V odpoledních hodinách se počasí konečně ustálilo a přilákalo tím více lidí k pouštění a obdivování draků. Mezi návštěvníky nás přišla podpořit také místostarostka Černé Hory, paní Šabrňáková.

Zvídavým a hravým, kteří přišli bez draka, jsme tradičně poskytli odborné informace a velký výběr všemožných draků v našem stánku. O příjemnou atmosféru, zábavu a komentování průběhu drakiády se po celou dobu úspěšně starali profíci z rádia Krokodýl.

Příští rok budeme tak trochu slavit, neboť půjde již o 20. drakiádu. Tak to s tím svatým nahoře musíme zavčas lépe projednat, aby nám k tomu kulatému výročí přidělil přece jen trochu vhodnější počasí.

Všeobecné informace o drakiádě

Více obrázků najdete v galerii.


Doporučte: icon email Pošli článek Linkuj Jaggni to ! Přidej na topčlánky.cz Pridat.eu pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Uložte si: Clip to Evernote