DRACI.NET KITECENTRUM.CZ AIKON s.r.o.
 
Kategorie: AKCE

Jihlava 2011 - zhodnocení

jihlava 2011 Zpráva z našeho již třetího srazu v Jihavě. Bylo krásně slunečno, ale opět vítr nic moc ...

Jihlava 2011 - stav větru

Na Jihlavské letiště jsme s Milanem přijeli před desátou a překvapivě již zde byli skoro všichni účastníci. Ve stejném termínu si zde dali tréninkový sraz i letečtí modeláři z celé republiky s obřími modely letadel z období I. světové války. Proto jsme se museli přemístit z našeho obvyklého místa u modelářského letiště, před hlavní řídící věž. Bylo to skoro na letové ploše a díky tomu tam byla pěkná nízká tráva ve které bylo plno rozkvetlých pampelišek. Po chvíli jsme měli všichni žluté boty ;-)

Počasí nás vypeklo. Sluníčko svítilo, ale větru se nějak moc nechtělo. Podle předpovědi, měl foukat jižní vítr, to znamená přímo přes plochu, ale asi si vítr předpověď špatně přečetl a tak foukal ze všech stran. Foukal, to není to pravé slovo. Občas si fouknul a to se ještě při tom různě točil. Díky tomuto větru nevětru, z toho byl spíše diskusní kroužek s občasným předváděním, kdo se co za uplynulý rok naučil nového.

Zase se nás sešlo deset a to přišli i tři nový účastníci. Opět jsem čekal, že nás bude víc, ale nic. Lufa se omluvil, že má nějaké rodinné záležitosti a chudák Delux si den předtím, narazil zápěstí, převrátil prsty a z toho jeden naštípl. Šikovný chlapec. Ostatní se ani neozvali. Ale buďme rádi, že aspoň kape ;-) Tři nový účastníci byli potěšením, protože jsou všichni velice šikovní a pilní. Dva z Čech a jeden z Vysočiny.

Jihlava 2011 - pokus o let velkého krabicového draka Jihlava 2011 - 323f čekání na vítr Jihlava 2011 - Ondra kontroluje vývaz Jihlava 2011 - Michal47 opět řádí

Po přesunu všech přítomných na nové místo, vybalení draků a dalších věcí jsme zahájili akci okolo jedenácté slavnostním uvítáním. Řekli jsme si co budeme dělat a vyhlásili vítěze soutěže o prvního přihlášeného, kterým se stal 323F. Po zahájení jsem novým účastníkům udělal přednášku o akrobatických dracích. jejich konstrukci, materiálech, vyvazování, navazování, motání šňůr, typech šňůr, pak i nějaké základy startování a létání. Někteří pak přešli k Michal47, kde získali rady jak to co se již sami naučili zvládat lépe a radostněji a i nějaké další informace k trikům, které se chtěli naučit.

Okolo poledne jsme již byli vyhladovělí a tak jsme se po skupinkách trousily do místní občerstvovny nazvané příhodně "Bumbej bar". Na jídelním lístku nás ničím novým nepřekvapili. Nakládaný hermelín, utopenec, ohřívaná sekaná a domácí klobásy. Na pití pivo, kofola a slavná Zonka. Některé tato nabídka moc nenadchla, a tak si raději dojeli do Jihlavy na něco lepšího.

Po obědě se sice vítr trochu zvedl, ale nebylo to nic moc. Z toho důvodu jsme museli zrušit první kolo plánované soutěže v trikovém létání. Škoda. Někteří na ni pilně trénovali a těšili se, že třeba vyhrají. Tak si aspoň trochu po obědě zalétali. Opět si někteří, hlavně ti z nových účastníků, vyzkoušeli jiné draky, aby se mohli pak lépe rozhodnout o jakého rozšířit výbavu. Když fouklo, tak se snažili všichni předvádět své umění. Když nefoukalo, tak se diskutovalo o dracích, tricích apod. a nadávalo na vítr.

Jihlava 2011 - rodinka s jednošňůrovým drakem Jihlava 2011 Jihlava 2011 Jihlava 2011

V pozdních odpoledních hodinách se s námi rozloučili účastníci z Čech - Kladno, Praha apod. protože to mají domů přece jen dál. Ostatní z bližšího okolí na letišti vydrželi o něco déle a pak jsme se postupně rozcházeli a přáním dalšího setkání.

Na sraz přijeli také dva zájemci o powerkitingový kurz, kterým se věnoval Milan. Protože v dopoledních hodinách foukalo méně, tak měli spíše teorii a až po obědě již více cvičili s draky.

Díky aktivnímu panu Kafkovi, správci letiště, se za námi přišel podívat i pan Jíra, redaktor z Jihlavského deníku, který pak o našem srazu napsal pěkný článek, který doplnil i krásnými fotkami.

Mimo to, informace o srazu proběhla i v místním rozhlasu a díky tomu se přišli na nás podívat i nějací diváci a dokonce jedna rodinka přišla s draky. Ale asi se styděli, protože blíž za námi nepřišli, natož si trochu povykládat nebo se zapojit do létání.

Ještě před příštím srazem v Jihlavě 2012, se budeme snažit potkat na drakiádě v Bořitově.

Více obrázku z Jihlavy najdete v galerii.

Jihlava 2011 Jihlava 2011 - start tažného draka - powerkiting Jihlava 2011 Jihlava 2011 - dračí zátiší


Doporučte: icon email Pošli článek Linkuj Jaggni to ! Přidej na topčlánky.cz Pridat.eu pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Uložte si: Clip to Evernote