DRACI.NET KITECENTRUM.CZ AIKON s.r.o.
 
Kategorie: AKROBATIČTÍ DRACI

Kometa

naish logo Pokud chci dělat kometu, tak na střídačku mávám rychle rukama. Úplně jednoduchý trik ;-)

Jó, kdyby to bylo tak jednoduché ;-)

Kometa je trik pro pokročilejší, ale naučit se dá. Chce to intenzivní trénink a za rok se to dá zvládnout. Zkouším jí už asi rok a dá se říct, že pokroky jsou znát. Můžu teda přidat pár postřehů.

Každý začátek je těžký a kdo chce trénovat kometu, tak by měl zvládnout nejdříve triky jako half axel (cascade) a backflip (kombo, rolling suzan). Tyhle triky jsou vlastně základem komety. Začíná se halfaxelem a pak se přechází přes fade do backflipu a zase pokračuje halfaxelem.

Video od elchiquitin11 - Pingram

Video od kamikazeDavid


Nemá cenu to moc popisovat, protože ty tutoriály to ukazují názorně. Je to teda série nedokončených half axelů a backflipů. Každý drak je trochu jiný, takže i kometa může jít s některým drakem snáz a s jiným trochu hůř. Tohle je ale pouze o správném načasování pro daného draka. Dá se také říct, že draci kteří jdou hůř do backflipu mají trochu výhodu, protože si nemusí člověk tolik dávat pozor na to, aby nedal při backflipu moc průvěsu a draka nenechal spadnout do úplného backflipu. S drakem, který jde snadno do backflipu může mít začátečník větší problémy, ale všechno je to jen zvyk.

Další na co si člověk musí dát pozor je vítr. Kometa je trik, který chce stabilní vítr, který vytváří dostatečný tlak do plachty. Při slabém větru si můžete na některých videích (např. saber II intro v čase 2:55) všimnout, že pilot couvá, aby vytvářel dostatečný tlak do plachty. Ideální je trénink, kdy vítr vytváří dostatečný tlak a pilot tak může stát na místě.

Video od eolo

Video od Randyg


První začátky učení triku jsou omezeny pouze na jednu otočku. Učení první otočky může trvat nějaký ten měsíc tréninku a když člověk zvládá jeden úplný cyklus, tak je potřeba naučit se navázat otočkou další. S tímhle má každý ze začátku docela problém, protože najednou musíte kompenzovat nedokonalosti ve správném načasování z předchozího cyklu. Přechodné období kdy se to nedaří, trvá zase nějakou dobu a pak už je to jen o zdokonalení triku a získání větší jistoty v provedení.

Jak už sem psal tak klíčové je u komety správné načasování impulsu a nepřehánět to s průvěsem. Pilot by měl mít s drakem v průběhu triku stálý kontakt a cítit tlak, který vytváří vítr do draka a dle toho upravit intenzitu impulsů a míru průvěsu.

Ještě teda přidám další dva tutoriály a teď už stačí jen začít trénovat ;-)


Poznámka:
- popis triku/návod ve španělštině
- popis triku/návod v němčině


Doporučte: icon email Pošli článek Linkuj Jaggni to ! Přidej na topčlánky.cz Pridat.eu pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Uložte si: Clip to Evernote