DRACI.NET KITECENTRUM.CZ AIKON s.r.o.
 
Kategorie: AKROBATIČTÍ DRACI

Rhombus: ION

Lehký a trikový drak pro začátečníky až středně pokročilé. Chcete vědět více? Tak čtěte dál ...

logo RHOMBUS ION

Lehký a trikový

Zajímavý drak s elegantním a odvážným designem, navržený pro vyrovnaný až trikový let. To je ION od Rhombus. Cenově velmi výhodný drak s velkými možnostmi.

Na tento zdařilý ION v levnější cenové hladině jsou použity špičkové materiály. Šestimilimetrové uhlíkové nosníky vkládané do kvalitních APA spojek, plachta draka z 42 g ripstop nylonu a turbováhy z oplášťované Dyneema šňůry se užívají i u dražších modelů. Hlavní kapsy ION sestávají (právě tak jako zesílení v plachtě) z Dacronu a jsou přišity rovným stehem. Snížení napětí kýlovky je docíleno posuvným uzávěrem a odtokové hrany jsou gumovou šňůrou pěkně "propnuty". O něco silnější uzel této gumové šňůry může být schován v krytce, aby se zde při létání nezadrhly šňůry a nezůstaly viset. Alternativně může být provedena změna vypětí odtokové hrany, a to jednoduše povolením nebo přitáhnutím šňůry v odtokové hraně. Drak tak létá téměř neslyšitelně. Jednotlivé dokonale sladěné části plachet jsou spojeny jednoduchými cik-cak švy. ION je velmi kvalitně zpracován, ve všech kritických bodech je zesílen, takže bez poškození přečká i větší kolizi. Neposlední výhodou tohoto modelu jsou také jeho skládací tyčky v náběžných hranách.

I přes mohutnější konstrukci umožňuje ION klidný let již při větru o rychlosti 2 m/s (7 km/h, 1 Bft). Teprve při 8 m/s (30 km/h, 4 Bft) začínají špičky křídel kmitat. Přesnost letu je u dobře vypnutého draka pro freestyl důležitá. Na velké kruhové dráze a na rovinkách drží stopu, úzké spiny jsou dokončeny s mírným přetočením, a ani při ostře točených zatáčkách se ION neotřásá. Tento drak není navržen pro přesnost, ale hlavně pro freestyl. Aksely, poloaksely, kaskády a svisle létané kaskády zvládá ION hravě a nadšeně. S tímto drakem zvládnete velmi lehce Flic Flacs, pády a především ploché spiny a pětsetčtyřicítky, pomocí powererdivu jste schopni zastavit a letět ve vodorovné poloze.

V dostupné ceně tak získáte v IONu velmi kvalitního, příjemného a pohyblivého draka. ION přesvědčuje nejen designem, ale je také velkým konkurentem mnohem dražších modelů na trhu.

RHOMBUS ION barevné kombinace

Hodnocení

Hodnocení je bodové. Min. je 0, max. je 10 bodů

hodnocené parametry body
přistání 6 bodů
kruhová přesnost 6 bodů
trikový let 7 bodů
zvládnutí začátečníci 8 bodů
materiál, zpracování, příslušenství 6 bodů

ION je dodáván kompletně připravený k letu a balení obsahuje:

  • draka - materiál ripstop nylon
  • 2x 25 m 250 kg/100 kg Sleeved Dyneema ovládací lanka barevně rozlišená
  • ovládací poutka
  • nylonový obal
  • uživatelský manuál

Ovládací poutka mají barevné označení pro pohodlnou identifikaci a parevné značení koncových smyček na řídících šňůrách velice zjednodušuje správné připojení.


Technické parametry

RHOMBUS ION drak rozložený
Kategorie: všeobecná, volný styl
Rozpětí: 214 cm
Výška při postavení: 105 cm
Kýlová délka: 77,5 cm
Hmotnost: 284 g
Tyčky: 4 a 6 mm CfK
Plachta: 42 g ripstop nylon
Váha: turbováha, oplášťovaná Dyneema
Rozsah větru: 1- 4 Bft
2 - 8 m/s
7 - 30 km/h
Doporučené šňůry: 25 - 30 m
45 - 75 daN
Velikost sbaleného draka: 90 x 20 x 3 cm

Ukázka draka RHOMBUS ION při tandemovém letu - video [MOV 9.422 kB]Doporučte: icon email Pošli článek Linkuj Jaggni to ! Přidej na topčlánky.cz Pridat.eu pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Uložte si: Clip to Evernote

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nové nelze přidávat.

icon , Náhrada - AGE odpovědět

V současné době se již drak nevyrábí. Jeho náhradou je drak Rhombus AGE.

icon , Úpravy draka odpovědět

Zkušenějším doporučuji posunout váhu draka, která je nastavena dost kolmo, směrem k nosu draka (záleží na síle větru) a také blíže ke středu pro zvětšení citlivosti.
Podle info na internetu je pro zpětné spiny si potřeba trochu pohrát s příčnou rozpěrou. Pro lehčí provedení/rotaci Lazy Susan je dobré nepřidělávat bowline a případně doplnit rameno do váhy.