DRACI.NET KITECENTRUM.CZ AIKON s.r.o.
 
Kategorie: TAŽNÍ DRACI , AKCE

Světový závod SnowKiteMasters 2011

Nobile kiting Letošní mezinárodní SnowKiteMasters probíhal na Lautaret Pass celý týden mezi 8.-16.1.2011. Přítomno bylo asi 70 závodníků z více než 20 zemí.

Velmi působivý snowpark byl zformován během pár dní před akcí. Byla vybudována pohodová SKM vesnice s hlavním centrálním stanem, kde se scházeli závodnici, podávali obědy a další občerstvení a také umožňoval úkryt před počátečními sněhovými přívaly.

Počasí na začátku bylo těžké. V neděli začalo sněhovou bouří, pak zase v pondělí a úterý nebyl vůbec žádný vítr. Takže až ve středu mohl začít Mezinárodní SnowKiteMasters. Byli tři soudci, Xavi ze Španělska, Bjorn z Belgie, Denis z Francie a ředitel závodu Matthias Charton.

Špatné světlo, černé mraky, sněžení v prvním dnu. Ani to neodradilo závodníky, aby se předvedli před konkurencí, takže show bylo velice působivé.

Soutěž šla do finále. Z dívek vyhrála Kari Schibevaag NOR oba závody na lyžích a snowboardu. Kari má opravdu velkou bojovnost. Její týmová kolegyně z Ozon týmu Tatiana Sysoeva RUSKO skončila na dobrém 4. místě.

Muselo se počkat na čtvrtek na finále chlapců.

Vrátila se super modrá obloha, stabilní severozápadní vítr 10-15 uzlů. Díky těmto super ideálním podmínkám vzrůstala úroveň. Vítězem se stal Guillaume CHASTA Chastagnol, druhý byl Romain Luppi CH a Makek Zach z ČR skončil třetí. Je neštěstím soutěžit proti Chastovi v semifinále ;-)

Chasta vyhrál s těmito triky: Stratospheric Tindy, Backroll Handle-pass 720, Stylish 1440 to Blind, One-hand Kiteloop 720, plus mnoho dalších technických triků, kterými předčil svou konkurenci.

Stejná super bitva proběhla mezi muži na lyžích. Opět 1.místo OZONE s Johannem Civel FR. 2. místo ve finále měl Anton Uzhegov RUSKO, který zlepšuje svou úroveň a technické dovedností každý rok.

V pátek probíhal rychlostní závod. Na startovní čáru se postavili všichni závodníci. Lyže, snowboardy, holky, kluci, všichni v jednom velkém rychlém chumlu. O tomto závodu se bude psát ještě dlouho. Závodníci se proplétali, šňůry zaplétaly, draci padali, vítr nefoukal, a pak zase foukal, chyby v křížení tras konkurentů, chyby při projíždění trasy, ale na konec v závěru této třicetiminutové epické bitvy stál vítěz. Vikingská legenda Bjorn Kaupang, těsně za ním Pascal Boulgakow, a jako třetí GG Josserand. Výsledek v kategorii dívek byl jediný. Kari zkřížila šňůry s dalšími třemi draky hned na startovní čáře!

Mezinárodní SnowKiteMasters skončil večer předáváním cen v místní hospodě Frog.

Více ...

Pak v sobotu a neděli proběhlo mistrovství francie French Snowkiting Championships Federal Freestyle.

V sobotu modrá obloha a stabilní vítr, sníh zůstal tvrdý jako beton. Závod ve freestylu vyhrál Pascal Boulgakow, za ním o pár bodů skončil francouzský mistr Laurent Sublet.

V neděli, poslední den nádherného týdne, probíhaly freestyle soutěže.

Chasta opět vyhrál skupinu snowboardu. Laurent v lyžích. A Estelle Lambelet byla první mezi dívkami.

A tak 7. SnowKiteMasters skončil. Gratulujeme Wareck Arnaud a Regis Labaune otcům této akce.

Uvidíme se všichni na příštím mistrovství v lednu 2012 na 8. SnowKiteMasters.

Více ...

Výsledky závodů

Snowboard muži

 1. Guillaume Chastagnol FR
 2. Romain Luppi CH
 3. Marek Zach CZ
 4. Jeff Lilas FR

Lyže muži

 1. Johann Civel FR
 2. Anton Uzhegov RUS
 3. Alexandre Bryan CH
 4. Alex Robin FR

Snowboard ženy

 1. Kari Shibevaag NO
 2. Murielle VANDENBEMPT FR

Lyže ženy

 1. Kari Shibevaag NO
 2. Estelle LAMBELET FR
 3. Caroline ONARHEIM NO
 4. Tatiana SYSOEVA RU

Foto staženo ze stránek SMK


Doporučte: icon email Pošli článek Linkuj Jaggni to ! Přidej na topčlánky.cz Pridat.eu pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Uložte si: Clip to Evernote