DRACI.NET KITECENTRUM.CZ AIKON s.r.o.
 
Kategorie: AKCE , TAŽNÍ DRACI

Zhodnocení Snowkiting day brno 2006

Hodnocení průběhu prvního představení snowkitingu brňanům.

Ti, kteří přišli v sobotu 18.2.2006 na Brněnskou přehradu určitě nelitovali a mohli si, alespoň na chvilku, vyzkoušet tažného draka a nakouknout pod pokličku velmi rychle se rozvíjejícího sportu - powerkitingu a jeho sněžné variantě snowkitingu.

Snowkiting = jízda za tažným (trakčním, power) drakem (kitem) na lyžích nebo na snowboardu. Snowkiting je provozován jako rekreační (ale poměrně adrenalinový) sport, je možné jej rozdělit na dva hlavní směry, které se samozřejmě prolínají - cross country, tj. turistika za drakem, a free style, tj. skoky za drakem.

V našich domácích podmínkách je ideální zejména varianta turistiky - máme velký počet rozsáhlých polí a luk ve výškách, kde se drží poměrně dlouho sníh, takže mimo vyhlášené lokality, kterých je už dnes v ČR kolem třiceti, je možné kitovat téměř všude, kde to podmínky dovolí (otevřený terén, není tam vedení VN, stromy, je tam od 10-15 cm sněhu).


obrázky z akceobrázky z akceobrázky z akceobrázky z akce

Když jsme začali akci připravovat (v 8:30) tonula přehrada v mlze a bylo vidět maximálně na 50 m. Při zahájení (v 10:30) už nám krásně svítilo sluníčko, ale bylo bezvětří, což dokonale vyhovovalo třem motorovým paraglidistům, kteří se předvedli ve vzduchu a jejich sněholet i na ledu. Poté, tak, jak bylo domluveno a naplánováno (větru poručit neumíme, ale v sobotu to tak vypadat mohlo) se rozfoukalo a až do 16 hod. nám foukalo 3-4 m/s. Pro zájemce jsme po ploše roztáhli 15 draků různých velikostí s tím, že si každý příchozí mohl draka vyzkoušet - čekání nebylo dlouhé a většina si vyzkoušela ovládání i více draků. Ti zkušenější, kteří si přinesli lyže nebo SNB se projeli a ukázali v čem je kouzlo tohoto sportu.

Akce se učitě vydařila. Počasí snad ani lepší být nemohlo. Doufáme, že se s většinou návštěvníků, a bylo jich přes 3000, setkáme při jízdě za drakem někde na pláních v ČR nebo nás aspoň přijdou navštívit do našeho specializovaného obchodu s draky na ulici Cejl 97 v Brně.

Poděkovat musíme i sponzorům

  • těm kteří akci mediálně propagovali - KISS HÁDY, YOTIVA, BIKE4U
  • i dalším, kteří nám přispěli - NEW DAMA, RED BULL, LAVIMONT, CÍGLER SOFTWARE
  • musíme poděkovat i TJ LODNÍ SPORTY za poskytnutí azylu

Poděkovat musíme také vám všem, kteří jste se přišli podívat a tím vytvořili tu jedinečnou atmnosféru.


obrázky z akceobrázky z akceobrázky z akceobrázky z akce

Více foto ...


Pořadatelem akce byly firmy Aikon, s.r.o. a Lyžák Junior.


Doporučte: icon email Pošli článek Linkuj Jaggni to ! Přidej na topčlánky.cz Pridat.eu pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Uložte si: Clip to Evernote