DRACI.NET KITECENTRUM.CZ AIKON s.r.o.
 
Kategorie: AKROBATIČTÍ DRACI

Sláva - axel

naish logo Chcete se naučit jeden ze základních triků s akrobatickým drakem? Tak si přečtěte tento článek a pak hned vyražte trénovat.

Sláva! Tak jsem se ho konečně naučil, takže ho teď můžu naučit Vás! Trvalo mi to z různých důvodů cca 3 roky, ale teď si myslím, že se to dá v pohodě zvládnout za týden, ale kdyby se Vám to trochu protáhlo, tak to rozhodně nevzdávejte, protože jsem zářný příklad toho, že se to nakonec naučí každý ;-)

Naučte se přistávat!

"S drakem se neběhá, drak se pouští!" - heslo, které nás při hře s draky odlišuje od malých dětí u akrobatických draků NEPLATÍ!

Je to sport jako každý jiný, takže musíte lítat, až z Vás bude pot stříkat (i kdyby to bylo jen 2x25 m věčného obracení draka na záda, protože "Kdo nepadá, lítá pod hranicí svých možností!" ;-)

Leťte s drakem rovnoběžně se zemí, prudce zatočte kolmo vzhůru a ihned rozběhněte se směrem k němu. Šňůry se prověsí a drak spadne. Časem zjistíte, že někdy stačí popojít, jindy předpažit ...
Dál nečtěte, běžte zkoušet a vraťte se, až se Vám drak bude dolů ladně snášet a dosedávat na konce křidel. A nezapomeňte na OPAKOVATELNOST! Jedna vlaštovka sice potěší, ale jaro nedělá ...

Hurá na něj!

Pro jednoduchost popíšu pouze jednu z mnohačtyř možností.

Leťte s drakem z leva do prava rovnoběžně se zemí, prudce zatočte kolmo vzhůru a povolením šňůr na krátký okamžik draka zastavte ve vzduchu, jako by jste se chystali přistát (sprostě se tento okamžik jmenuje SNAP STALL). Povolte levou šňůru - drak zakloní křídlo, jako by se chystal dát někomu facku a pak škubněte, aby tu facku opravdu dal. Pravá ruka v té době už povoluje a levá ji ihned po škubnutí následuje. Pokud dostatečně nepovolíte a šňůry se dostatečně neprověsí, zachytne se za ně konec křídla a drak skončí "ve vrtuli", takže neváhejte a už ve chvíli škubnutí startujte dopředu (pravá dřív, pak srovnat). Drak se otočí kolem svislé osy. Nakonec stačí přitáhnout a odletět.

Video od turkishbond007

Video od allikabi. Jak poznamenává sacredmoon: "Ta rotace není zrovna správně, ale to už časem poznáte."


Proč mi to trvalo tři roky?

  • Nešel mi SNAP STALL: nevěděl jsem, že za drakem se běhá - pokud zůstanete stát jak solný sloup, šňůry se neprověsí.
  • Vždycky se mi zamotal za křídlo: myslel jsem, že je to špatnou konstrukcí levného draka (že má nějaké výčnělky navíc, co drazí draci nemají). "Blbost" nevěděl jsem, že za drakem se běhá a po cuknutí jsem dostatečně neprověsil šňůry (pravá se musí začít prověšovat už ve chvíli cuknutí!)

No a pak to zkuste i na druhou stranu, a pak znova tu první, ale povolit a cuknou vnější a znova to samý na druhou stranu ...

Kdyby se Vám zdálo, že už to šlo a zase to nejde, vraťte se o krok zpět - řekněte si co budete lítat - osmičky, čtverečky, hranaté písmenko U, přistání na levém kraji okna, na pravém ..., uprostřed ... a po chvíli znova AXELa - vodorovně, zastavit, napřáhnout, jedna ruka cuká druhá už povoluje, prověsit, přitáhnout.

Až se Vám podaří, kdykoliv si usmyslíte, tak ho teprve umíte. No a pak KASKÁDU, FONTÁNU, ... a vzhůru na drakiádu ať je Vás taky někde vidět!

drak Benson Gemini

Doporučte: icon email Pošli článek Linkuj Jaggni to ! Přidej na topčlánky.cz Pridat.eu pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Uložte si: Clip to Evernote

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nové nelze přidávat.

, video odpovědět

Trik vypadá zajímavě, chtělo by to jen nějaké video pro lepší názornost :)

odpověděl(a)

http://diskuze.draci.net/topic34-triky-axel.html

icon odpověděl(a)

Původní nefunkční video jsem nahradil dvěma novými funkčními ;-)